Italy Pavillion for Shanghai Expo 2010 دوستمان مارسلو  - marcello silvestre - از شرکت معماری - 
Iodice Architetti -  طرح خود برای غرفه ایتالیا در نمایشگاه شانگهای 2010 را برایمان فرستاده است .  در این پروژه طراح ساختمانی را پیشنهاد می دهد که مدل نمونه ای از بناهای شهری در ایتالیا می باشد .
این غرفه ناحیه ای به مساحت 3600 متر مربع را پوشش می دهد و 18 متر ارتفاع دارد . حجم این ساختمان به بخشهای مختلفی که شکل های نامرتب و اندازه های مختلف دارند تقسیم می شود و در جاههایی که گالری ها قابل  رویت هستند به وسیله پلهای فولادی به یکدیگر متصل شده اند .
این بنا طوری طراحی شده است که در صورت نیاز می توان قسمت های مختلف آن از هم جدا کرد و در مکانی دیگر و با  مقیاسی کوچکتر آن را دوباره ساخت .
بخشهای مختلف ساختمان با تنوع هندسیی که دارد سنت و رسمهای منطقه ای و در کل هویت ایتالیایی را تعریف می کند ، مانند نوعی موزاییک که هر تکه آن تصویری مجرد را نمایش می دهد .
این فرم همچنین به پیچیدگی توپوگرافی شهری ایتالیا تاکید می کند که با جاده ها و کوچه های باریک ، کوتاه و بی شمارش به طور ناگهانی به میدانی بزرگ منتهی می شود . ویژگی ایی که آن را در شهرسازی سنتی چین نیز می توان یافت .
در داخل بنا یک اثر روانی و آرامش بخش وجود دارد که  باغ داخلی ، حضور آب و نور طبیعی آن را  در سرتاسر بنا می گستراند .سایت خبری تحلیلی خبرامروز
نوشته شده در تاریخ شنبه 19 اردیبهشت 1388    | توسط: مهران بایرامزاده    | طبقه بندی: معماری مدرن،     | نظرات()